Szampony do włosów Biolage


Niemal każda z nas marzy o bujnych, pełnych objętości pasmach. Niestety jedynie niewielka część kobiet posiada naturalnie uniesione u nasady pasma. Pozostałe z nas zmagają się z oklapniętymi włosami. Efekt ten powoduje często struktura naszych pasm: są zbyt ciężkie lub zbyt szybko się przetłuszczają. Przyczyną niezadowalającego efektu na naszych włosach może też być ich nieodpowiednia pielęgnacja i stylizacja.

Odpowiednia pielęgnacja

Aby uzyskać efekt delikatnych i uniesionych u nasady pasm należy stosować odpowiednie produkty do codziennej pielęgnacji. Najlepiej wybierać kosmetyki i delikatnym składzie, który nie obciąży włosów u nasady. Szampony do włosów Biolage zawierają naturalne ekstrakty (np. ekstrakt z bawełny, proteiny sojowe) oraz ceramidy, które dogłębnie odbudowują włókna włosa i nadają mu upragnionej objętości. Delikatna formuła szamponu Biolage VolumeBloom nie niszczy włosów i może być stosowana nawet każdego dnia. Aby włosy zachowały swoją naturalną miękkość warto każdy zabieg mycia zakończyć zastosowaniem odżywki, która wzmocni efekt odżywionych kosmyków i ułatwi ich rozczesywanie oraz ograniczy wyrywanie. Uzupełnieniem kuracji są ampułki Biolage VolumeBloom Cera Repair, które dzięki obecności skoncentrowanych składników naturalnych zwiększają objętość włosów aż do 70%!

Wystylizuj pasma

Odpowiednia pielęgnacja połączona powinna być z zabiegami stylizacyjnymi, które podkreślą efekt uniesionych u nasady pasm. Warto suszyć pasma głową w dół, co pomoże skutecznie unieść je do góry. Suszenie takie możemy poprzedzić użyciem niewielkiej ilości pianki do włosów, która podkreśli efekt bujnych kosmyków. Do suszenia możemy także zaprosić duże wałki, które pięknie ułożą nasze pasma. Jeżeli jednak nie mamy zbyt dużo czasu wystarczy, że wysuszymy je na okrągłej szczotce a na koniec utrwalimy wszystko lakierem dodającym objętości. Jeżeli często korzystamy z pomocy suszarki warto zainwestować w preparat, który ochroni włosy przed szkodliwym działaniem ciepła płynącego z urządzeń do stylizacji.